Rejestracja internetowa

Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

UWAGA! W razie umawiania się na zabieg przez rejestrację internetową, proszę o wpisanie rodzaju zabiegu, na jaki Państwo chcecie się zapisać.

Leczenie przebarwień - Cosmelan

leczenie-przebarwień-cosmelan.originalPrzebarwienia to różnej wielkości brązowe plamy pojawiające się w miejscach eksponowanych na działanie promieniowania ultrafioletowego, czyli na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk.

Powstawanie przebarwień jest związane z nadmierną produkcją barwnika skóry- melaniny, która może być stymulowana przez zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków, np. środków antykoncepcyjnych, antybiotyków, zastosowanie na eksponowaną na UV skórę niektórych kosmetyków, czy też przebyte zmiany zapalne skóry, np. trądzik..

Podstawową metoda zapobiegania powstawaniu przebarwień, jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV i stosowanie filtrów UV. Do usuwania przebarwień stosuje się kremy wybielające, pilingi, leczenie laserowe. Za jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwających przebarwienia uważany jest Cosmelan.

Preparat ten, zawierający w swym składzie substancje rozjaśniające, takie jak kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian re tinolu, kwas askorbowy, redukuje intensywność przebarwień nawet o 95%. Mechanizm działania tych substancji polega na hamowaniu tyrozynazy- czyli enzymu biorącego udział w produkcji melaniny. Poza tym Cosmelan posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, stymuluje produkcje kolagenu.

Zabieg składa się z kilku etapów. Po oczyszczeniu skóry, lekarz nakłada preparat i zaleca utrzymanie maski przez określony czas. Po powrocie do domu pacjent kontynuuje terapię. Po zmyciu maski,  nakłada na zajęty obszar krem o silnym działaniu nawilżającym, a 2 dni po zabiegu rozpoczyna nakładanie na twarz preparatu „Cosmelan 2”. Stan skóry poprawia się już tydzień po rozpoczęciu kuracji, ale cała terapia kontynuowana jest przez około 3 miesiące.