Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

Leczenie przebarwień

leczenie-przebarwień-cosmelan.originalPrzebarwienia to różnej wielkości brązowe plamy pojawiające się w miejscach eksponowanych na działanie promieniowania ultrafioletowego, czyli na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk.

Powstawanie przebarwień jest związane z nadmierną produkcją barwnika skóry- melaniny, która może być stymulowana przez zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków, np. środków antykoncepcyjnych, antybiotyków, zastosowanie na eksponowaną na UV skórę niektórych kosmetyków, czy też przebyte zmiany zapalne skóry, np. trądzik.

Cosmelan

Podstawową metoda zapobiegania powstawaniu przebarwień, jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV i stosowanie filtrów UV. Do usuwania przebarwień stosuje się kremy wybielające, pilingi, leczenie laserowe. Za jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwających przebarwienia szczególnie w przypadku melasmy, uważany jest COSMELAN.

Preparat ten, zawierający w swym składzie substancje rozjaśniające, takie jak kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian re tinolu, kwas askorbowy, redukuje intensywność przebarwień nawet o 95%. Mechanizm działania tych substancji polega na hamowaniu tyrozynazy- czyli enzymu biorącego udział w produkcji melaniny. Poza tym Cosmelan posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, stymuluje produkcje kolagenu.

Zabieg składa się z kilku etapów. Po oczyszczeniu skóry, lekarz nakłada preparat i zaleca utrzymanie maski przez określony czas. Po powrocie do domu pacjent kontynuuje terapię. Po zmyciu maski,  nakłada na zajęty obszar krem o silnym działaniu nawilżającym, a 2 dni po zabiegu rozpoczyna nakładanie na twarz preparatu „Cosmelan 2”. Stan skóry poprawia się już tydzień po rozpoczęciu kuracji, ale cała terapia kontynuowana jest przez około 3 miesiące.

 

Fotoodmładzanie -laserowe usuwanie przebarwień

Jeśli nie mamy do czynienia z typową ostudą, natomiast na twarzy, czy dekolcie widoczne są drobne piegi i plamki po lecie, zmiany takie można usuwać laserowo, przy pomocy systemu Alma Harmony Dye VL

 

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations