Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

Mezoterpia

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapię, zwaną „zastrzykiem młodości”, stosuje się w celu przywrócenia jędrności skóry, ale także redukcji rozstępów, cellulitu czy hamowania wypadania włosów.

Do zabiegów wykorzystuje się tzw. koktajle, będące mieszaniną substancji rewitalizujących i regenerujących, w których skład wchodzą m.in. witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelmenty, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp. Substancje te podawane są śródskórnie, w małych ilościach w miejsca wymagające korekcji. Osoby wrażliwe mogą odczuwać zabieg jako bolesny, dlatego przed procedurą lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Zabieg jest stosowany na twarz, szyję, dekolt, ręce, owłosioną skórę głowy, czy też w miejsca rozstępów czy cellulitu.

Odmładzanie skóry

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Odpowiednie koktajle zawierające kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną i kompleksy multiwitaminowe, stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 10-14 dni, a następnie w celu „przypomnienia” dawka aplikowana jest co 21 dni. Po zabiegu w miejscu ostrzykiwanej skóry może pozostać rumień i obrzęk, które ustępują po kilku godzinach.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations