Rejestracja internetowa

Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

UWAGA! W razie umawiania się na zabieg przez rejestrację internetową, proszę o wpisanie rodzaju zabiegu, na jaki Państwo chcecie się zapisać.

Mezoterapia igłowa

nctf.originalMezoterapia, zwana „zastrzykiem młodości”, jest stosowana w celu przywrócenia jędrności skóry, ale także redukcji rozstępów, cellulitu czy hamowania wypadania włosów.

Do zabiegów wykorzystuje się tzw. koktajle, będące mieszaniną substancji rewitalizujących i regenerujących, w których skład wchodzą m.in. witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelmenty, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp. Substancje te podawane są śródskórnie, w małych ilościach w miejsca wymagające korekcji. U wrażliwych osób zabieg może być bolesny, dlatego używa się znieczulenia miejscowego. Zabieg jest stosowany na twarz, szyję, dekolt, ręce, owłosioną skórę głowy, czy też w miejsca rozstępów czy cellulitu.

Odmładzanie skóry

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Odpowiednie koktajle zawierające kwas hialuronowy, krzemionkę organiczna i kompleksy multiwitaminowe stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 10-14 dni, a następnie w celu „przypomnienia” dawka aplikowana jest co 21 dni. Po zabiegu w miejscu ostrzykiwanej skóry może pozostać rumień i obrzęk, które ustępują po kilku godzinach.