Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

Peelingi chemiczne

Peeling to zabieg polegający na złuszczeniu zewnętrznych warstw naskórka przy pomocy specjalnie dobranych substancji, np. kwasu glikolowego, trójchlorooctowego, kwasu migdałowego. Poza złuszczeniem zewnętrznych warstw skóry peelinigi powodują przebudowę głębiej położonych struktur, stymulują produkcje kolagenu, elastyny, wpływają na lepsze usieciowanie kolagenu i włókien sprężystych, co daje wygląd wygładzonej, bardziej sprężystej i rozjaśnionej skóry. Pełna kuracja wymaga 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach 2-3 tygodniowych. Większość zabiegów nie wymaga przerywania aktywności zawodowej, jednak głębsze peelingi zmuszają do kilkudniowej przerwy w pracy.

Główne wskazania do wykonania peelingów to:

 • Starzenie się skóry
 • Skóra wymagająca rozjaśnienia i zwiększenia jędrności
 • Drobne zmarszczki
 • Powierzchowne blizny
 • Drobne przebarwienia skóry

  Kwas migdałowy

kwas-migdalowy.originalKwas migdałowy ma działanie bakteriobójcze i rozjaśniające. Jako jeden z niewielu kwasów może być stosowany przez cały rok.  Daje efekt rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, a ze względu na jego bakteriobójcze właściwości  możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym.

Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20 minut i daje natychmiastowy efekt świetlistości, napięcia, oczyszczenia skóry. Złuszczanie jest niewielkie, drobnopłatkowe, utrzymujące się kilka dni. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.

.

WSKAZANIA:
 • trądzik
 • przebarwienia potrądzikowe
 • skóra łojotokowa

  Kwas trójchloroocotowy (TCA)

Peeling TCA

Peeling TCA

Istnieją różne stężenia TCA (10-50%). Lekarz dobiera stężenie adekwatne dla zmian skórnych u danego pacjenta i efektów, jakie chcemy uzyskać po zabiegu. Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na drobne blizny, zmarszczki i przebarwienia skórne.
Zabieg polega na nałożeniu jednaj lub kilku warstw substancji na skórę, co wiąże się z uczuciem pieczenia, które znika po 2-3 minutach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona, a po 3-4 dniach dochodzi złuszczania skóry. Piling ten powtarza się kilka razy co 2-4 tygodnie, a po zabiegu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne.

WSKAZANIA:
 • nieregularności koloru skóry
 • blizny po trądziku
 • zmarszczki
 • fotostarzenie
 • wiotkość skóry

Kwas pirogronowy

Peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy to alfa-ketokwas występujący w naturze (jabłka, ocet) i wykazujący silne właściwości przeciwłojotokowe i bakteriostatyczne. Zwiększa świetlistość skóry, a ze względu na wysoką penetrację na poziomie mieszka włosowego, reguluje wydzielanie łoju, przez co zmniejsza tłustość skóry łojotokowej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu co daje zwiększenie sprężystości skóry.

WSKAZANIA:

 • łojotokowe zapalenie skóry
 • trądzik
 • przebarwienia pozapalne
 • fotostarzenie

Yellow peel

Yellow peel

Yellow peel

Jest to jeden z najpopularniejszych pilingów w dermatologii estetycznej. W jego skład wchodzą kwas retinowy, kojowy, azaleinowy, fitowy, witamina C i bisabolol, co sprawia, że piling ma działanie złuszczające, usuwa istniejące przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.

Yellow Peel to peeling, którego rezultat jest zależny od ilości nakładanych warstw. W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie oraz następuje dostarczenie substancji odżywczych. W wyniku działania peelingu dochodzi do wzrostu poziomu glikozaminoglikanów, jak. np. polisacharydów odpowiedzialnych za utrzymywanie wody, to główny czynnik natychmiastowo zwiększający jędrność i napięcie skóry, a tym samym spłycenie zmarszczek.

Jest to zabieg prosty i przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczania jest niewielki i wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

SCHEMAT TERAPII:

       Faza 1: Pre peel       

Na początku twarz zostaje oczyszczona preparatem Pre Peel cleanser, zawierającym 20% kwasu glikolowego, a następnie zmywana jest wodą.

Faza 2: peeling wstępny                                                                                             Peeling powierzchniowy zostaje wykonany za pomocą preparatu Alpha&Beta complex gel, który jest utrzymywany na twarzy do momentu wystąpienia równomiernego rumienia, następnie  zmywany wodą.

Faza 3: peeling                                                                                                               Maska yellow peel jest nakładana na skórę twarzy i pozostawiona na około 30 minut, następnie zmywa się ją wodą z neutralnym mydłem oraz nakłada kolejną warstwę maski, pozostawiając ponownie na około 30 minut. Czynność ta jest powtarzana aż do uzyskania jednolitego zaczerwienienia, zwykle 3-5 warstw.

Faza 4: post -peel    

Po zmyciu ostatniej warstwy skóra zostaje zabezpieczona preparatem Post peel recovery.

Zalecenia pozabiegowe:

-od 1 do 10 dni po zabiegu należy myć skórę wyłącznie neutralnym mydłem

-w przypadku zbyt silnego rumienia nakładamy hydrokortyzon 2 lub 3 razy dziennie

-w okresie słonecznym konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych

WSKAZANIA:
 • przebarwienia
 • fotostarzenie
 • płytkie zmarszczki
 • drobne przebarwienia
 • hiperpigmentacja

Mesopeel modified jessner

Peeling jessner

Peeling jessner

Peeling o szerokim zastosowaniu: starzenie się skóry, nierówny koloryt, przebarwienia

W skład preparatu wchodzi kwa salicylowy 14%, kwas mlekowy 14% i kwas cytrynowy 8%

Kwas salicylowy reguluje pracę gruczołów łojowych, wspomaga usuwanie zaskórników, działa złuszczająco, stymuluje odnowę komórkową skóry.

Kwas mlekowy– nawilża skórę, indukuje syntezę ceramidów i stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych w skóze właściwej, dzięki czemu skra staje się bardziej sprężysta.

Kwas cytrynowy działa keratolitycznie, czyli usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

Jeden z peelingów nie wymagających kilkudniowej rekonwalescencji. Zalecany dla poprawienia wyglądu skóry na kilka dni przed imprezą.

Mesopeel lactic

Peeling kwasem mlekowym

Peeling kwasem mlekowym

Składnikiem preparatu jest kwas mlekowy, który  jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje
produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy
działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy). Jest bardzo dobrze
tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe.

· intensywnie nawilża i rozjaśnia skórę
· dodaje skórze blasku i promienności poprzez stymulację złuszczania
martwych komórek warstwy rogowej naskórka
· poprawia jędrność i sprężystość skóry, poprawia owal twarzy
· wygładza drobne zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia, jak również
pierwsze zmarszczki chronogeniczne
· idealny jako przygotowanie skóry do dalszych zabiegów z zakresu medycyny
estetycznej i kosmetologii, np. przed mezoterapią igłową
· odpowiedni do stosowania na skórę wrażliwą, również skórę wokół oczu

Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a więc następnego dnia można iść do pracy czy spotkać się za znajomymi.

Jest doskonale tolerowany, daje długotrwały efekt nawilżenia i odświeżenia skóry.
Przeznaczony do skór wrażliwych, suchych, pozbawionych blasku, miękkości i witalności.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations