Rejestracja internetowa

Grażyna Wolnik-Trzeciak - ZnanyLekarz.pl

UWAGA! W razie umawiania się na zabieg przez rejestrację internetową, proszę o wpisanie rodzaju zabiegu, na jaki Państwo chcecie się zapisać.

Laser VECTUS - depilacja laserowa

vectus.originalLaser medyczny Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.
Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM VECTUS™?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pachy to 1 minuta!!!

CZEGO POWINIENEM SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU URZĄDZENIEM VECTUS I ILE RAZY NALEŻY GO POWTÓRZYĆ, ABY UZYSKAĆ EFEKT ZUPEŁNIE GŁADKIEJ SKÓRY NA ZAWSZE?

Przed zabiegiem włosy powinny być WYGOLONE, a nie wydepilowane! Wskazane jest pozostawienie małego obszaru (np. 2x 2 cm) obszaru nie ogolonego, aby operator mógł ocenić kolor, grubość i gęstość włosów.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może byc delikatnie zaczerwieniona.

Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli, opalać się.

Przez 7-30 dni może być wrażenie pojawiania się nowych włosów na skórze. Nie jest to wzrost nowych włosów  lecz wypychania przez skórę martwych, naświetlonych.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

 • twarz – 4 tyg,
 • ramiona – 6-8 tyg,
 • pachy- 6-8 tyg.
 • bikini – 6-8 tyg,
 • plecy – 10-12 tyg,
 • nogi – 10-12

Poza zbędnym owłosieniem, laser vectus likwiduje także przebarwienia.  Po zabiegu przebarwienie przybierze ciemniejszy odcień, po 2 – 3 tygodniach  w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem.

CZY WYMAGANE SĄ BADANIA PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII I JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Badania nie są wymagane.

Przeciwwskazania:

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

anagen-2.originalDLACZEGO ZABIEG DEPILACJI MUSI BYĆ WYKONANY 4-6 RAZY?

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu ( anagenu), a więc podczas jednego zabiegu usuniemy około 30-40% owłosienia. Pozostałe zabiegi należy wykonać po kilku tygodniach, keidy to nastepna część włosów będzie w fazie anagenu.
Fazy wzrostu włosa

1. Faza wzrostu (anagen) – faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem).Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

2. Faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.

3. Faza spoczynku (telogen) – włos traci połączenie z brodawką, staje się martwy i zostaje wypchniety przez skórę. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest  nieskuteczny

Nagroda Prix de Beauté dla lasera Vectus

Jesteśmy bardzo dumni i jest nam niezmiernie miło poinformować o nagrodzie Prix de Beauté 2013 jaką zdobył laser diodowy Vectus™ Palomar. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w kategorii „Odkrycie Roku”. Nagroda Cosmopolitan Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.