Depilacja laserowa-Vectus Palomar

vectus.original

CZYM RÓŻNI SIĘ LASER VECTUS OD INNYCH LASERÓW?

Laser Vectus jest wyposażony w czytnik poziomu melaniny w skórze– Skintel. Oznacza to, że przed każdym zabiegiem badamy poziom melaniny w skórze, a czytnik pokazuje w jakim zakresie energii możemy wykonywać depilację. Powoduje to, że zabieg jest bardzo bezpieczny, bez ryzyka poparzeń skóry.

Vectus posiada także unikalny system chłodzenie, czyli przykładana do skóry głowica jest bardzo zimna, co daje znieczulenie skóry i zwiększa komfort zabiegu. Zabiegi tym laserem uważane są za najmniej bolesną depilację.

Kolejną zaletą jest szybkość wykonywania zabiegu. Duża końcówka zabiegowa pozwala wykonać procedurę w niektórych okolicach w kilka minut, np. pachy- 1-2 minuty.

JAK DZIAŁA LASER DEPILACYJNY?

Celem lasera depilacyjnego jest melanina, czyli barwnik włosów i skóry. To tłumaczy nam, dlaczego przed zabiegiem włos nie może być depilowany mechanicznie. Reszta włosa pozostała w skórze wyłapuje energię lasera, dochodzi w ten sposób do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego. Brak włosa, np. po świeżej depilacji woskiem, powoduje, że nie dojdzie do destrukcji mieszka, włos będzie rósł dalej.

Należy też pamiętać, że barwnik jest zawarty także w skórze i to tłumaczy, dlaczego przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna. W sytuacji skóry zbrązowiałej, energia lasera będzie wychwytywana przez melaninę w skórze i dojdzie do jej oparzeń.

Idealne warunki dla lasera depilacyjnego to ciemne włosy na tle bardzo jasnej skóry. Nie oznacza to, że nie można depilować laserem włosów jaśniejszych, czy u osób z ciemniejszą karnacją, jednak wymaga to często większej liczby zabiegów.

 

JAK WYGLĄDA DEPILACJA LASEREM VECTUS?

Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie wygolona (nie wydepilowana), z pozostwieniem małego obszaru owłosionego (1x1cm), aby operator mógł ocenić kolor i grubość włosa.

W gabinecie mierzymy urządzeniem Skintel poziom melaniny w skórze. Następnie wpisujemy w laserze jaki jest kolor włosów, ich grubość i zagęszczenie. Urządzenie wskazuje w jakim zakresie mocy możemy pracować, aby zabieg był skuteczny i bezpieczny. Procedura polega na przykładaniu głowicy raz przy razie do danej okolicy. Ze względu na dużą końcówkę, jaką posiada Vectus, jest to jedna z najszybszych depilacji, jaką można wykonać przy użyciu dostępnych obecnie na rynku urządzeń.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie delikatnie zaczerwieniona. Nie wolno korzystać z sauny, gorących kąpieli, przez 30 dni nie wolno się opalać.

Przez kolejne 7-30 dni skóra będzie wypychać kikuty włosów, które zostały w skórze po depilacji.

 

ILE RAZY NALEŻY  POWTÓRZYĆ DEPILACJĘ, ABY UZYSKAĆ EFEKT ZUPEŁNIE GŁADKIEJ SKÓRY NA ZAWSZE?

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 9 zabiegów w następujących odstępach czasu:

 • twarz – 4 tyg,
 • ramiona, pachy, bikini – 6-8 tyg,
 • plecy, nogi – 10-12 tyg,

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • rany na skórze
 • padaczka
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
Depilacja laserowa cykl włosowy

Cykl wzrostu włosa

DLACZEGO ZABIEG DEPILACJI MUSI BYĆ WYKONANY KILKA RAZY?

Istnieją 3 fazy wzrostu włosa:

 • Anagen, czyli faza wzrostu- kiedy to włos ma pełne połączenie z brodawką włosa
 • Katagen, czyli faza przejściowa- włos traci połączenie z brodawką, następuje zatrzymanie procesów zachodzących we włosie
 • Telogen, czyli faza spoczynki- włos całkowicie stracił połączenie z brodawką, jest usuwany z mieszka włosowego.

Urządzenia laserowe usuwają trwale tylko włosy znajdujące się we wczesnym okresie anagenu, dlatego podczas jednego zabiegu usuwamy około 20-30% owłosienia. Ważna jest także moc użyta podczas depilacji, oczywiście im wyższa, tym lepsza, jednak czasami nie można pracować na najwyższych możliwych parametrach, chociażby ze względu na ciemniejszą karnację.

To wszystko powoduje, że zabieg jest wykonywany kilka razy, aby uzyskać zadowalający efekt.

Dodatkowo w ciągu życia pojawiają się nowe włosy, np. w okolicy brody. Z tego powodu często wykonuje się cykl zabiegów, aby zniszczyć nadmierne owłosienie, a później pacjenci chętnie robią sobie zabiegi przypominające, np. po roku.

Nasz cennik

Prawdy i mity o depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa musi boleć?

Uważa się, że depilacja laserowa, która jest całkowicie nieodczuwalna, nie będzie skuteczna. Niestety, zabieg ten zawsze powoduje pewien dyskomfort.

Nowoczesne lasery, takie jak Vectus, mają bardzo silny system chłodzenia, co znacznie łagodzi dolegliwości, jednak zabieg jest nadal odczuwalny.

 

Czy do depilacji laserowej można używać znieczulenia?

Przy starszych typach laserów stosowano znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym, jednak ze względów bezpieczeństwa krem taki nie może być używany na duże obszary skóry. Poza tym, aby krem dobrze znieczulił, powinien być nałożony godzinę przed zabiegiem, a więc wydłuża się czas potrzebny na wykonanie zabiegu.

W nowoczesnych laserach depilacyjnych, dzięki systemom chłodzenia, nie potrzeba dodatkowego znieczulenia. Nieprzyjemne odczucia pieczenia i palenia są bardzo zredukowane i pacjenci nie wymagają dodatkowego znieczulenia.

 

Czy depilacja laserowa daje trwałe usunięcie owłosienia?

Tak. Nowoczesne sprzęty, działające na wysokich energiach dają trwałe zniszczenie mieszka włosowego.

Należ jednak brać pod uwagę, że przez całe życie pojawiają się nowe włoski, przez co warto co kilka lat zrobić zabieg przypominający.

Ponadto niektóre okolice skóry są związane z pojawianiem się nowych włosków pod wpływem przemian hormonalnych, np. okolica brody u kobiet. Z wiekiem na twarzy u pań pojawia się coraz więcej włosków. Warto robić zabiegi, dopóki włosy nie są siwe, wtedy laser będzie miał problem ze zniszczeniem włosa, ponieważ włos siwy nie ma barwnika, który jest celem dla lasera.

 

Czy można wykonywać depilację na skórze opalonej?

Nie. Świeżo opalona skóra ma w sobie dużo barwnika, czyli melaniny, która jest celem dla lasera depilacyjnego. Wykonanie zabiegu na takiej skórze, grozi jej poparzeniem, gdyż laser zamiast w barwnik we włosie, będzie celował w barwnik w skórze.

Najgorsza jest świeża opalenizna, dlatego zaleca się wykonywanie zabiegu nie wcześniej niż 4 tygodnie po opalaniu.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations